Jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej

Jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej

Chyba nie będzie to zaskakujące gdy powiem, że do rozmowy kwalifikacyjnej należy się przygotować tak samo jak musisz włożyć trochę pracy w to, żeby Twoje CV wyglądało dobrze i godnie reprezentowało Twoją osobę przed firmą. Musisz włożyć sporo pracy oraz własnego zaangażowania w przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej. Postaramy się wypunktować Ci te najważniejsze rzeczy, które powinieneś zrobić oraz dowiedzieć się za nim udasz się na interview.

Poniżej widnieje lista najważniejszych elementów, które należy przejść przed podejściem do rozmowy kwalifikacyjnej. Do każdego z wymienionych punktów podejdź poważnie, bo z naszych obserwacji wynika, że są to kluczowe rzeczy, których z reguły nie można pominąć.

 1. Przygotuj teczkę.
  • Przygotuj swoją teczkę, w której będziesz miał te rzeczy, które wymagają przedstawienia (Curriculum Vitae, list motywacyjny, referencje, certyfikaty).
 2. Co to za firma.
  • Dowiedz się co to dokładnie za firma: ile zatrudnia osób, ile posiada oddziałów.
 3. Właściciel.
  • Zainteresuj się kto dokładnie jest właścicielem, czy firma posiada współudziałowców.
 4. Retrospekcja.
  • Zrób w głowie małą retrospekcje przebiegu twojej edukacji oraz kariery – ważne szczegóły lubią ulatywać z głowy.
 5. Twoje hobby.
  • Znaj swoje hobby – wbrew pozorom to ważna rzecz. Pamiętaj hobby to hobby, nie obawiaj się powiedzieć, że jesteś zapalonym kibicem piłki nożnej.
 6. Świadomość.
  • Miej świadomość dlaczego zależy ci na tej pracy – to bardzo ważny element, który pozwoli ci motywować swoje wypowiedzi.
 7. Z kim rozmawiasz.
  • Jeśli to możliwe postaraj się dowiedzieć kto będzie prowadził rozmowę z tobą, może jakiś znajomy starał się dostać do tej firmy przed tobą.
 8. Zaplanuj czas.
  • Zaplanuj swój czas w tym dniu tak, aby nawet niezaplanowane wypadki nie przeszkodziły ci w przyjściu na czas.
 9. Wygląd.
  • Pamiętaj, że twój wygląd w głównej mierze warunkujący tzw. „pierwsze wrażenie”musi być odpowiedni. Nie przesadzaj z garniturem ani też ubraniem sportowym. Ubierz się raczej na „wpół elegancko”.

Jeśli nie wiesz gdzie znaleźć informacje na temat firmy to zaglądnij na jej stronę internetową, jak widać potrafisz korzystać z wyszukiwarek internetowych oraz przeglądarki. Odszukaj stronę internetową firmy i potraktuj ją, jak lekturę obowiązkową. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej informacje, które przeczytasz na stronie internetowej dadzą do zrozumienia rekruterowi, że masz pojęcie o firmie, a ty sam zapewne poczujesz się pewniej.

 Tagi wpisu

KomentarzePodobne wpisy