CV, załączyć zdjęcie, czy też nie?

CV, załączyć zdjęcie, czy też nie?

W Curriculum Vitae poza schematycznymi informacjami na temat przebiegu naszej edukacji, doświadczenia zawodowego oraz reszty pomniejszych informacji swoje miejsca znalazła nasza fotografia, element który jest powodem nietuzinkowych rozważań na temat sensu oraz charakteru owej fotografii w naszym życiorysie. Wiele osób zastanawia się czy i jakie zdjęcie najlepiej przedstawić naszemu przyszłemu pracodawcy. Postaramy się rozwiać pewne wątpliwości związane z tym zagadnieniem.

Wśród częstych błędów popełnianych podczas przygotowania CV swoje miejsce znalazły nieodpowiednie fotografie lub ich całkowity brak. Łatwo się wczuć w sytuację pracodawcy, który otrzymując informacje na temat kandydata chciałby wiedzieć jak ów śmiałek wygląda. Nie trudno się domyślić, że zdjęcie potrafi bacznemu obserwatorowi powiedzieć sporo na nasz temat.

Brak zdjęcia to nie jedyny problem związany z załączaniem fotografii, pracodawcy często spotykają się z CV, w którym zdjęcia kandydatów wykonane są w dość nienaturalnych warunkach, strojach czy też otoczeniu. Jest to pewien sposób na zwrócenie uwagi pracodawcy jednak trzeba pamiętać, że pracodawcy może mieć nieco inne poczucie humoru i zdjęcie np.: z naszym ulubionym pieskiem czy kolegą może uznać za zwyczajną błazenadę i skreślić nas na samym początku.

Wnioski same nasuwają się na myśl. Zdjęcia jest mile widziane przez pracodawcę a jeszcze milej gdy jest to zwykłe zdjęcie legitymacyjne a nie zabawna fotografia przedstawiająca nas w nieco fantazyjny sposób.

 Tagi wpisu

KomentarzePodobne wpisy