Curriculum Vitae » Porady

Jeśli zastanawiasz się jak napisać swoje Curriculum Vitae to koniecznie zapoznaj się z naszymi publikacjami dostępnymi w tej kategorii. Dzięki nim dowiesz się jak poprawnie napisać życiorys zawodowy, jak uniknąć popularnych błędów oraz jak przygotować swoje CV tak, aby pracodawca docenił Twoje starania.

Publikacje w kategorii:

Stopka w CV: Klauzula o ochronie danych osobowych

TAGI WPISU:

Bardzo często spotykanym błędem w przesyłanych życiorysach jest brak odpowiedniej klauzuli o ochronie danych osobowych, która zamieszczona powinna być w stopce naszego życiorysu zawodowego. Za sprawą jednego zdania, w którym zamieszczone powinno być odwołanie do ostatniej ustawy dotyczącej ochrony danych osobowych, nasze CV może zostać legalnie wykorzystane przez pracodawcę.

czytaj całość

Format CV – DOC czy PDF

TAGI WPISU:

Wysyłając swoje CV do pracodawcy możemy skorzystać z różnych formatów, w jakich możliwe jest zapisanie dokumentu tekstowego. Najpopularniejszym z nich jest format *.doc, czyli formatowany dokument tekstowy, stworzony najprawdopodobniej za pomocą programu WORD z pakietu MS Office. Swój życiorys zawodowy stworzony w programie OpenOffice możemy dostarczyć np. w formacie *.odt.

czytaj całość

Jak nie pisać listu motywacyjnego?

TAGI WPISU:

Napisanie własnego CV w obecnych czasach nie wydaje się być wielkim wyzwaniem dla młodych ludzie, którzy co raz częściej zmieniają miejsca swojej pracy. Jedni posiedli taką umiejętność w wysokim stopniu, inni w trochę niższym. List motywacyjny wydaje się jednak nadal sprawiać problemy znacznej liczbie osób.

czytaj całość

Doskonałe Anty CV

TAGI WPISU:

Mimo dosyć jasno sformułowanych zasad pisania swojego CV, rekruterzy z wielu firm spotkali się już z prawdziwymi majstersztykami Anty-CV. Bazując na różnych publikacjach traktujących o błędach popełnianych w aplikacjach rekrutacyjnych postanowiliśmy stworzyć listę najbardziej rażących gaf, jakie spotkać można w Curriculum Vitae.

czytaj całość

Kreatywne CV – co to takiego?

TAGI WPISU:

Sposobów na skuteczną autoprezentację w oczach rekrutera, można wymieniać naprawdę długo. W tej pracy chciałbym się skupić na stosunkowo nowym zagadnieniu na rynku pracy, mianowicie na tzw. kreatywnych CV. Czym tak naprawdę jest ‘kreatywne CV’?

czytaj całość

Główne błędy w Curriculum Vitae

TAGI WPISU:

Nie od dziś wiadomo, że życiorys zawodowy to pismo, w którym stosunkowo łatwo o głupią gafę – nawet taką, której my nie będziemy w stanie zauważyć, będzie to dla nas coś całkiem naturalnego a specjalista od rekrutacji w firmie, w której ubiegamy się o posadę nabierze niemalże odruchowo dystansu do naszej osoby.

czytaj całość

Przykładowe CV

TAGI WPISU:

Curriculum Vitae to specjalna forma życiorysu różniąca się strukturą. W CV zamieszczamy informacje w oddzielnych, nagłówkach bądź blokach tematycznych, tj.: dane personalne, przebieg pracy zawodowej, doświadczenie zawodowe, preferencje osobiste (hobby, zainteresowania itp).

czytaj całość

CV, załączyć zdjęcie, czy też nie?

TAGI WPISU:

W Curriculum Vitae poza schematycznymi informacjami na temat przebiegu naszej edukacji, doświadczenia zawodowego oraz reszty pomniejszych informacji swoje miejsca znalazła nasza fotografia, element który jest powodem nietuzinkowych rozważań na temat sensu oraz charakteru owej fotografii w naszym życiorysie.

czytaj całośćPodobne wpisy